Na tento den jsme se všichni ve školce pečlivě připravovali celý týden. Zdobili jsme si třídu vším, co patří k podzimu, takže nám postupně začalo po školce poletovat listí, drak, zrály dýně, jablíčka a jiné podzimní ovoce, přibývaly kaštany, žaludy, oříšky, šípky a jeřabiny, na drátech se začaly houfovat vlaštovky a " malí skřítkové" si doma chystali podzimní kloboučky a nosili brambory na výrobu podzimních strašidýlek. Konečně nastal ten očekávaný den – pátek 21.října. Již od rána se třída hemžila skřítky "Podzimníčky" v nápaditých kloboučcích, se kterými dětem pomohli šikovní rodiče. A pak to nastalo! Pracovití skřítkové se rozdělili do několika skupin a navlékaly korálky, vytvářeli bramborová strašidýlka nebo pekli jablečný závin. Když bylo vše hotovo, vypuklo taneční veselí. Vše, co děti tento den vytvořily, si odnesly domů.                            

 

Fotografie z příjemného podzimního dopoledne najdete ve fotoalbu školky.smiley