VČELA MEDONOSNÁ  –  NESMÍRNĚ ZAJÍMAVÝ A POZORUHODNÝ HMYZ

                                                 –  NEMŮŽE EXISTOVAT JAKO JEDINEC , POUZE JAKO SOUČÁST VČELSTVA

                                                 –  BĚHEM MILIÓNŮ LET VÝVOJE VČELA VYTVOŘILA DOKONALÉ 

                                                     SPOLEČENSTVÍ S ÚŽASNOU ORGANIZACÍ    

 

Na návštěvu jsme se moc těšili. Poznali jsme úly, medomet a slévání medu. Překvapilo nás, že se včela medonosná může ulétat i  k smrti. Z vajíčka se může vylíhnout matka, trubec, dělnice nebo sběratelka.

Panu Bočkovi děkujeme za pozvání!

                                                                  Těšíme se na jaro, to bude jiný bzukot!

                          DSC_1722                                                                                                                                                                                               Vypracoval: Tomáš Štěrba