Děti z naší mateřské školy letos strávily několik krásných dnů na školce v přírodě v Chřibské. Hned po příjezdu a ubytování v chatičkách je večer čekala zpráva a dárečky od letošního průvodce "Dědečka Hříbečka". Byla to trička s jeho obrázkem, váčky na odměny a titulní stránka k deníčku, který si děti tvořily v průběhu pobytu. Každý den netrpělivě čekaly na úkoly, které pro ně Hříbeček  nachystá, aby je pak s největším nasazením plnily a dostávaly za to odměny ve formě dřevěných čtyřlístků a různých dárečků do svých váčků. A tak pro něj stavěly domečky v lese, "trhaly "kytičky pro Karkulčinu babičku, v lesním divadle zahrály Perníkovou chaloupku, sbíraly rozsypané korálky víle Amálce, skákaly jako žabka Márinka, prolézaly "norou" jako lišky z pohádky O Budulínkovi a ještě spoustu dalších aktivit, za které dostávaly každý večer zasloužené odměny. Kromě toho si také vyšláply do Chřibské na nanuka, autobusem jely na výlet do Doubic, kde se vyřádily na nejrůznějších průlezkách,skluzavkách, houpačkách a lanovce. Po cestě si na náměstí v Krásné Lípě pochutnaly na výborném domácím koláči, který nám na cestu připravila paní kuchařka.To se jim to potom krásně spinkalo…Dědeček Hříbeček měl zřejmě dohodu se sluníčkem a tak děti obdaroval ve středu večer stříkacími pistolemi, které ve čtvrtek i v pátek nenechaly zahálet a dováděly s nimi v nově napuštěné nádrži. V lese si také vyzkoušely lezení na provazovém žebříku. Poslední den  čekal na děti poklad! To bylo radosti, když ho objevily schovaný za keřem! Pokladem byly diplomy, plyšáci, něco na zub a na oslavu zdárného zakončení školky v přírodě dostaly  děti po obědě nanuky a  připily si darovaným šampaňským. Paní učitelky, paní Líčková a paní Kašíková, které se o děti staraly ve dne v noci, udělaly spoustu fotografií, díky nimž můžete i vy prožít naše společné dobrodružství, pokud navštívíte fotogalerii MŠ. Já doufám, že se dětem na školce v přírodě líbilo, vrátily se rodičům spokojené a budou mít spoustu pěkných zážitků. A O TO PŘECE JDE!!!