V pondělí 3. dubna přišly všechny děti a paní učitelky z mateřské školy oblečené v modrém. Chtěli jsme se tímto zapojit do akce "Světový den povědomí o autismu", který byl vyhlášen na 2. dubna.Vzhledem k tomu, že v rámci inkluze mohou být začleňovány do mateřských škol děti s autismem, rozhodli jsme se  seznámit naše děti (jim blízkou formou) s problematikou poruchy autistického spektra a zároveň i jejich rodiče, abychom všichni lépe pochopili jejich problémy  a zároveň jim dokázali pomoci, zejména v oblasti komunikace, která představuje pro tyto děti jednu z nejvážnějších bariér porozumění okolnímu světu. Tímto dnem nás provázel Taťka Šmoula, ke hrám jsme používali modrá víčka z PET lahví, k soutěžím modré nafukovací balonky, četli jsme si modré knížky, atd.  V průběhu dne byly děti seznámeny s tím, jak vnímají svět kolem sebe autisté. Vše proběhlo nenásilnou formou děti si i zasoutěžily a dopoledne rychle uběhlo.