A máme za sebou další školku v přírodě, tentokrát v Kytlici. Letos se z nás stali námořníci a úkoly pro nás připravoval Neptun. Hned na začátku pobytu nám daroval námořnická trička, loď, lodní deníky a náhrdelníky, na které jsme si  vázali barevné mašličky za splněné úkoly. Každý den jsme “dopluli” k jinému světadílu. V pondělí jsme byli v Austrálii. Skákali jsme v pytlích jako klokani, házeli bumerangem a také si každý vyrobil svůj bumerang a námořnickou čepici. Tento den měl barvu zelenou a proto byly děti večer odměněny zelenou stužkou a penízkem. V úterý jsme připluli ke břehům Afriky. Tam jsme ,kromě jiného, vyráběli náramky z dřevěných korálků a večer nás čekala hnědá mašlička. Ve středu jsme se podívali do Asie. Vybarvovali jsme mandaly, tvořili vějíře, zkoušeli používat hůlky. Za odměnu jsme kromě žlutých stužek dostali i krásné škrabošky. Ve čtvrtek nás čekala Amerika a tvoření indiánských čelenek. Ten večer dostaly děti za odměnu červenou stužku a pirátský odznáček. Na pátek se všichni moc těšili, protože jim Neptun slíbil poklad. Tak jako celý týden, i tentokrát od něj přišla zpráva a děti se rozběhly po areálu poklad hledat. S radostí objevily truhlu s pokladem, který si rozdělily a odvezly domů. Kromě plnění Neptunových úkolů jsme využívali trampolínu a hřiště v areálu, byli jsme v lese stavět domečky, pouštět lodičky z kůry a vláčkem jsme jeli na Jedlovou a navštívili hrad Tolštejn, kde jsme se všichni statečně “vyškrábali” až na jeho vrchol. A pak už nastalo zase balení a odjezd domů. Na školce v přírodě se nám všem líbilo a pořádně jsme si to užili! 🙂