V pátek 29.4.2016 se předškoláci z naší mateřské školy sešli ve školce večer, aby  se svými paní učitelkami oslavili svátek čarodějnic. Celý týden se na tuto tradici pečlivě připravovali. Připomněli si ji při vyprávění, kreslení čarodějnic, při jejich výrobě s rodiči i prarodiči, učili se básničky a kouzla…A pak už nastal vytoužený pátěční večer a 18. hodina a na zahradu naší školy se začaly "slétat"velké i malé čarodějnice, snášely se bylinky na kouzelný lektvar a  začal ten pravý čarodějnický rej. Děti si opékaly špekáčky, malovaly na sklenice tajemné hrady, aby si pak v noci mohly osvítit školku, závodily na košťatech, vařily v kotlíku pravý kouzelnický lektvar a  řádně si to užívaly. A protože jim vše perfektne šlo a všechny se moc snažily, aby poznaly např. bylinky nejen podle vzhledu, ale i po čuchu, aby správně řekly zaklínadlo ke kouzelnému lektvaru, připravila jim Čarodějka Dobrodějka cestu za pokladem. Sice už se stmívalo, ale přesto jsme všichni statečně vyrazili. A protože se tuto noc otevřela v Horní Libchavě jedna tajemná jeskyně s pokladem, děti jej skutečně našly! Se stříbrnou pokladnicí se radostně vrátily do školky, připily si vlastnoručně uvařeným lektvarem, daly si jablíčko, vyčistily zoubky a pak už unaveně usínaly ve svých postýlkách. Ráno si spokojené děti vyzvedli rodiče.Všechno jsme zadokumentovali a můžete si to ve fotogalerii prohlédnout. Myslím, že se tato akce vydařila a již se těšíme na školku v přírodě!